Сайт Тернопільського Турклубу про екскурсії в печеру Млинки

Екскурсії в печеру Млинки

       
Головна

 

Про печеру Млинки

Умови проживання

Ціни та замовлення

Спорядження

Екскурсії в печеру

Гра гонки Underground

Канікули у печері

Печерні сувеніри

Фотографії та відгуки

Як дістатись

Екологія та правила ТБ

Спелео з комфортом

Інші цікаві екскурсії

Контакт:
+38 096 212 40 71
tourclub.ternopil@gmail.com

 

Замовити

екскурсії в печерах

на сайті www.tourclub.com.ua

 

 

 

 

 

 

 Історія назви печери Млинки

На струмочку, який протікає під печерою та впадає в річку Серет, в кінці XVIII та початку XIX століття було побудовано 7 водяних млинів, які мололи зерно і навіть один з них розмелював гіпс. (Цей млин ще можна було бачити у 1955 році напроти гори Лисої). Гіпс для перемелювання привозили спочатку з печери біля села Угринь, а пізніше добували з вхідної гроти печери Млинки. Тому потічок отримав назву Млиночки, а хутір, розташований поруч, отримав відповідно назву Млинки. У 70 роки XX століття хутір приєднали до села Залісся і назва Млинки зникла з географічної карти. На згадку залишилось тільки назва печери — Млинки.

Те, що з Вхідної зали селяни добували камінь, було відомо завжди. А ось чому вони перестали це робити стало відомо тільки недавно.

Місцеві жителі розповідають: У кінці п'ятдесятих років (минулого століття) на «польський» Великдень селяни стали радитись, чи можна в такий день працювати, добувати камінь з грота. Одні казали, що краще до роботи не приступати. Інші переконували, що Великдень поляків їх не стосується. А за те як наламати «алебастра», то можна його вигідно продати в селі Пробіжна, тому що цього алебастра домішують у вапно, яким білять хати. А перед Великоднем українців гіпс буде добре продаватися. Декілька чоловіків пішли до грота працювати, але скоро повернулися з сумною звісткою: в гроті зі стелі впала величезна брила каменю і на смерть забила Мельничука Миколу. З під каменю його добули і поховали на цвинтарі села. Але з того часу більше камінь з грота не добували.

Хутір Млинки. 1961 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Далі >>>