Сайт Тернопільського Турклубу про екскурсії в печеру Млинки

Екскурсії в печеру Млинки

       
Головна

 

Про печеру Млинки

Умови проживання

Ціни та замовлення

Спорядження

Екскурсії в печеру

Гра гонки Underground

Канікули у печері

Печерні сувеніри

Фотографії та відгуки

Як дістатись

Екологія та правила ТБ

Спелео з комфортом

Інші цікаві екскурсії

Контакт:
+38 096 212 40 71
tourclub.ternopil@gmail.com

 

Замовити

екскурсії в печерах

на сайті www.tourclub.com.ua

 

 

 

 

 

 

Екскурсійні маршрути в печері Млинки

Екскурсія в печері Млинки триває близько 3 годин.

Мінімальна група - 6 осіб.

Оптимальна група - 10 осіб.

За вихідні варто зробити 3 виходи. З кожною наступною екскурсією зростає складність та цікавість маршруту.

Екскурсії проводять підготовлені інструктори, які не тільки проведуть вас лабіринтами печери, а й розкажуть чимало захоплюючих історій та легенд.

Перший вихід традиційно відбувається в Північний район. Це нескладна ознайомча екскурсія, яка підготує вас до майбутніх труднощів. Спочатку ви побачите великі вхідні зали, далі пройдете до "Столового каменя" та роздоріжжя "Зірочка" і незабаром потрапите у галерею "Північна". Найскладніша перешкода на маршруті - хід "Чортове горло", де доведеться пролазити крізь вузьку вертикальну щілину, після якої на вас чекатимуть розлогі галереї Північного району. Кінцева точка - зал "Кажана", якого потрібно буде самостійно відшукати на гіпсовій стелі печери. У цьому ж залі можна покататись на "козацьких гірках". На зворотному шляху матимете можливість перелізти через "Тещин зуб", пройти "Жовту трубу", пролізти на колінах "Тарганячі біги" та втиснутись у страшно "Веселий хід". Тепер ви - акліматизовані й готові до наступних виходів.

галереї та лази Північного району

 

Екскурсія в Східний район подарує вам розмаїття кристалів та ходів, вкритих мерехтливими відблисками дрібного снігу. Потрібно бути обережними, щоб не завдати шкоди печерній красі. Щодо труднощів: на вас чекатиме хід "Ушба" (завзяті можуть спробувати пролізти його зверху) та "Фантазія". Найвитриваліші можуть ризикнути пролізти в один з найважчих ходів печери Млинки - "Роддом". "Роддом" - це вузький горизонтальний хід, який згодом під прямим кутом переходить у вертикальну шахту глибиною близько 4 м.

"Роддом" на Сході гіпсові кристали

У Західному районі основним екскурсійним об'єктом, безперечно, є зал "Казка", в якому можна потішити око незвичайно мальовничим скупченням сталактитів і сталагмітів. А ще, ви побачите камінь "Обеліск", подолаєте "Дитячу розпору" та побуваєте у залі "Брест". Якщо дозволятиме часовий фактор, можна зайти і у зал "Рогатка", де спелеологи збудували замок з глини. Тут з того ж матеріалу можна зліпити і власний витвір, що збагатить скульптурну колекцію печери.

сталактити у "Казці" замок в "Рогатці"

 

Для досвідчених туристів, що прагнуть гострих відчуттів та фізичних навантажень розроблено спеціальний "Зондер-маршрут". Він передбачає подолання найважчих ходів Центрального району в досить швидкому темпі. Оптимальна група для такого виходу - 5 осіб. Увесь "Зондер" за 3 години не вдалось пройти ще жодній групі.